• 0

15 Kasım 2013, 08:15 - Anasayfa // Eğitim Haberi yazdır

Dershaneler kapanacak mı? Bakan açıkladı!

Dershaneler kapanacak mı? Bakan açıkladı!

Bugünün en çok konuşulan haberi hakkında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı açıklamada bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bakan Avcı, "Ya özel okula dönüşecekler ya da iki içinde açık lise olacaklar. Takviye kurslar da yeniden uygulamaya konulacak" diye konuştu.


MEB'den dershane açıklaması

Akşam saatlerinde iki ayrı kanalda katıldığı canlı yayınlarda konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Avcı'nın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Veliler, öğrenciler, öğretmenler, çalışanlar endişe etmesin. Okullardaki ve halkeğitimdeki kurslar devam edecek. İngilizce kursları ve sürücü kursları devam edecek. Dershane öğretmeni özel okula dönüşünce de görevini sürdürecek. Kapanan dershanenin öğretmeni de milli eğitimin sistemine entegre edilecek. Talim Terbiye Kurulu çok önemli bir birimdir. Orasıyla ilgili düzenlemeler yapıyoruz. Daha etkin olabilmesi için, özenli bir sistem için çalışmalar yapıyoruz. Velilerimiz endişe etmesinler, öğretmenlerimiz endişe etmesinler, öğrencilerimiz, dershane çalışanlarımız endişe etmesinler, hiç kimse mağdur edilmeyecek. Milli Eğitim sisteminin içerisinde bir üst eğitim kurumuna hazırlayan herhangi bir kurum olmayacak. Yabancı dil kursları, sürücü kursları devam edecek. 2014-2015 eğitim öğretim sisteminde deshaneler olmayacak."

timetürk
Admin tarafından yazılan bu haber, 276 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Anadolu Din Görevlileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eğitim Haberleri

Tümü

SON DAKİKA

EHYS - İKYS GİRİŞ

Diyanet Çocuk Sitesi

Bir Ayet-i Kerime

Kim bir iyilik yaparsa ona on katı vardır. Kim de bir kötülük yaparsa o da sadece o kötülüğün misliyle cezalandırılır ve onlara zulmedilmez.

 

Enâm, 6/160

Bir Hadis-i Şerif

Allahım! Bana kendi sevgini ve Senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver.

 

Tirmizî, Deavât,73

İKYS Bilgi Girişi

KABE'DEN CANLI YAYIN

MEDİNE CANLI İZLE

ANKET

Sitemiz Sizce Nasıl?Hava Durumu İSTANBUL

ISTANBUL
Bu site 0.016 saniyede yklenmitir. [Hata Bildir]